Yaş sebze ve meyveler dünya ticaretinde önemli bir yere sahip olmuştur. Mahsulün ekiminden toplanmasına, muhafazasından sevk edilmesine  kadar dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar vardır. Bu hassasiyetle muhafaza edilmek istenen yaş sebze meyveler doğru soğutma ve Soğuk Hava Deposu bünyesinde, depolama sürelerinin uzatılmasıyla birlikte daha da değerlenmektedir. Sezonunda toplanan hasatları soğuk hava depolarında ilk tazeliğiyle muhafazasını sağlamaktayız.  Ürünlerinizin soğuk hava depolarındaki muhafazası ile ürünün kalitesinin bozulmadan sevk edilmesine kadar siz yatırımcılarımızın en büyük desteği olma çabası içindeyiz. Söz konusu soğutma yöntemi ile besin maddelerinin doğada olduğu gibi tazeliğinin sağlanması için gerekli sıcaklık ve nem dengesi titizlikle projelendirilerek hayata geçirilmektedir.

Yaş Sebze ve Meyve Soğuk Hava Deposu Ne İşe Yarar?

Bu sayede üreticilere uzun vadede ürünlerini vitamin ve tazeliğini kaybetmeden muhafaza etme olanağı tanınmakta ve tüketiciye sunduğu tazeliğini kaybetmemiş ürünleriyle de kazanç elde edilmesine ön verilmektedir. Yapılması planlanan Soğutma Sistemleri muhafaza edilecek ürüne ve yapılacak alana göre bazı istisnai durumlar göze alınarak hareket edilmesi gerekir. Soğuk hava deposunun birincil hedefi tabi ki uzun vadede depolama sağlamaktır ve bu noktada muhafazaya alınacak ürün için en önemli etken iklimdir. Çünkü yaş sebze ile meyveler dondurularak korunmaya çalışılırsa hücre zarları çatlar ve doğal ortama çıkarıldıklarında ise tazeliğiyle birlikte mevcut özelliklerinin de kaybolmasına neden olunur.

Yaş Sebze ve Meyve Soğuk Hava Deposu ile Muhafaza

Dolayısıyla bu noktada önemini gösteren Yaş Sebze ve Meyve Soğuk Hava Deposu, ürüne göre muhafaza ısısını sağlayacak olup, aynı zamanda bu ürünlerin yapısında bulunan %80 suyun da kaybolmaması adına gereken nem dengesi kurulacaktır. Böylece ürünler muhafaza edilme koşulları doğrultusunda, muhafaza süreleri boyunca dalından yeni koparılmış gibi tazeliğini koruyarak doğada bulundukları an kadar vitamin özelliği var olacaktır. Hasatı hızlı ve deforme edilmeden toplanan ürünler doğru ambalaj şekli ile uzun süre soğuk hava depoları ile korunmaya alınabilir. İhtiyacınız olan depolama hizmeti için bünyemizde bulunan uzman bir kadronun sizleri beklediğini bilmelisiniz. Her çeşit ürününü sizlere sağlayacağımız alan içinde bozulmadan ve zarar etmeden muhafaza edebilir, mevsiminde ürünlerinizi depolarınızdan çıkartarak ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.