Günümüzde çeşitli sektör içinde yer alan kurumsal firmalar, bünyelerindeki ürünleri gerek raf ömrü doğrultusunda gerekse yapısını bozmamak kaydıyla uzun vadede saklamak adına Soğutma Sistemlerikonusunda yardıma ihtiyaç duymaktadır. Soğutma sistemi, muhafaza edilmek istenen her nevi ürünü doğal haline en yakın şekilde kalmasına ön veren bir uygulamalıdır. Tercihe bağlı olarak betonarme ile prefabrik yapılarda inşa edilmesi mümkündür. Ayrıca var olan bir yapının soğuk hava deposuna çevrilmesi de iyi bir projeyle oldukça verimli olacaktır. Özellikle gıda sektöründe meyve ve sebzelerin çok kısa sürelerde bozulmaya uğraması, normal olarak üreticiye ciddi şekilde zarar getirmektedir.

Bu noktada devreye giren soğuk hava depoları, üreticinin hasatını yaptığı gibi ürünlerini doğru depolama ile yerleştireceği soğuk oda içinde ürün cinsine bağlı olarak uzun vadede koruma yapabilecektir. Soğuk odalar ile donuk Odalar -25°C / +8°C aralıklarındaki derecelerde kullanılan muhafaza odalarıdır. Küçük kapasitedeki odaların cihazlarında genellikle hermetik kompresörler, büyük kapasitedeki odalarda ise yarı hermetik kompresörler  kullanılmaktadır. Soğuk ve Donuk Oda kulanım alanlarına değinmek gerekirse; et entegre tesislerinde, kasap işletmelerinde, balık işletmelerinde ve balık hallerinde, sebze ve meyve depolamada, unlu ve sütlü mamullerin muhafazasında, dondurma muhafazasında, ayran süt peynir ve benzeri ürünlerin muhafazasında, tıbbi ve medikal ürünlerin muhafazasında, otellerde, restoranlarda, yemekhanelerde, catering yemek işletmelerinde kısacası birçok alanda tercih edilmektedir.

Dolayısıyla hangi sektörde olursanız olun fark etmeksizin ihtiyacınız olan ebatlardaki Soğuk Oda kurulumu tarafımızdan en iyi şartlarda yapılmakta olup, anahtar teslim şeklinde sizlere sunulmaktadır. Muhafaza edeceğiniz ürün ve ileride üretimini yapma ihtimaliniz olan ürünler konusunda en iyi şekilde analiz yapacak olan proje yöneticilerimiz, var olan üretiminizi en iyi şekilde muhafaza etme koşullarını sizlere sunacağı gibi aynı zamanda ileri dönük hedeflediğiniz projelerinizi de destekleyici bir çalışmayla karşınıza çıkacaklardır. Bizler Erso Soğutma Sistemleri olarak soğuk oda ve donuk oda taleplerinizde sorunsuz hizmet vermenin gururunu her daim yaşamaktayız. Sizlerden süre gelen memnuniyet ile de bu gururu her zaman yaşamak adına çalışmalarımıza titizlikle devam etmekteyiz.