Ülkemizde sebze ve meyve yetiştiriciliğinin artması ve bir sektör haline dönüşmesi ile kişilerinde hasatını yaptıkları ürünleri uzun vadede koruyabilmeleri ve zarar etmeden tüketiciye ulaştırabilmeleri adına Narenciye Soğuk Hava Deposu alanına olan talep de bir hayli fazlalaşmıştır. Geçmiş dönemlerden günümüze kadar insanların besin ihtiyacı olarak üretimi yapılan sebze ve meyvelerin bozulmadan saklanabilmesi için pek çok önlemler alınmıştır. Fakat zaman içinde üretim oranındaki artıştan ötürü yeterli muhafaza koşullarının oluşturulamaması, hasatı yapılan ürünlerin erken dönemde bozulmasına ve üreticinin zarar etmesine neden olmuştur. Bu doğrultuda soğuk hava depolarının da üretimi artarak gerek üreticiye gerekse tüketiciye daha faydalı olma yönünde ilerleme kayıt edilmiş ve bugün oluşturulan koşullar sayesinde meyve ve sebzelerin dalından koparıldığı andaki tazeliğe yakın bir muhafaza şekline sahip olunmuştur.

Narenciye Soğuk Hava Deposu Erso Soğutma

Bu noktada bizler Erso Soğutma Sistemleri olarak Narenciye Soğuk Hava Depoları ile Portakal, Mandalina, Limon, Greyfurt gibi ekonomik değeri yüksek olan meyvelerinizi dalındaki tazeliğiyle muhafaza ediyoruz. Muhafaza edeceğiniz bu önemli meyveleri yeni soğutma teknikleriyle muhafaza sürelerini sorunsuz bir şekilde uzatıyoruz. Soğuk odalardaki fire oranlarını iyi analiz ederek, nemlendirme konusunda hassas davranarak, istifleme şekillerinde ve birçok konuda  uzmanlarımız yatırımlarınız daki en ince detayları göz ününde tutarak sizleri bilgilendirmektedir.

Narenciye Soğuk Hava Deposu Fiyat

Yapmış olduğumuz narenciye soğuk hava deposu tesisleriniz de en önemli amacımız, büyük bir hassasiyet ve emekle topladığınız meyveleri sorunsuz muhafaza etmenizdir. Birçoğunuzun bildiği gibi yaş meyve ile sebzeler donma derecesinin üzerinde korunması ve tazeliğini muhafaza etmesi gerekir. Çünkü yaş ürünlerden bazıları dondurulduğu vakit yapısında bulunan hücre zarı çatlamakta ve doğal ortama getirildiği vakit barındırdığı özelliğini kaybetmektedir. Ayrıca narenciye ürünlerinin %80’ni sudan oluşmaktadır ve su kaybına uğramaması için korunduğu alanın nem dengesi, normalin çok üstünde olması gerekir. Firma olarak muhafaza etmek istediğiniz ve ileride edebileceğiniz ürünleri de göze alarak sizlere istediğiniz ebatlarda soğuk oda projesi sunuyor ve her daim kazanç sağlamanızı gözetiyoruz. Merak ettiğiniz Soğuk Hava Deposu Fiyat konusunda ise bütçeniz doğrultusunda tarafınıza en iyi şekilde verim sağlayacak önerilerde bulunuyoruz.