Gıda mevzuatı gereğince kırmızı et ile tavuk etinde dikkat edilmesi gereken hususları iyi analiz etmiş olan ekibimiz ile canlı hayvanların kesiminden, işlenmesine ve de soğuk hava depolarında muhafazasına kadar her aşamada siz değerli yatırımcılarımıza tecrübelerimiz dahilinde hizmet vermekteyiz. Proses İşleme Alanları, Parçalama Alanları,  Soğuk Muhafazası, Şoklama Odaları, Donuk Muhafazası konusunda Et ve Tavuk Soğuk Hava Deposu ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamakta, aynı zamanda üstlendiğimiz et entegre tesisleri ile soğuk hava deposu kurumunu anahtar teslim şeklinde sizlere sunmaktayız. Ayrıca sizlere vereceğimiz hizmet içeriğinde inşaat alt yapısının hazırlanması, işletme maliyetinin düşürülmesi, soğuk hava deposunun projelendirilmesi, soğutma cihazları, yatırım maliyet analizi ve daha pek çok hususta çözüm önerileri getirmekteyiz.

Et ve tavuk ürünleri genel olarak ele alındığında bu ürünler üretiminden tüketimine varana dek soğuk koşularda muhafaza edilmesi gerekir. Hayvan etinde herhangi bir hastalık ya da bozulmasına neden olacak mikroorganizmalar yoksa bile kesimden çok kısa bir süre içinde ete birçok mikrop bulaşabilir ve bozulmasına yol açabilir. Dolayısıyla kesim işlemi gerçekleştikten sonra etin 0˚C ile -1,7˚C arasında %95 varan nem içeren Soğuk koşullarda muhafaza edilmesi, hem etin kararmasını engelleyecek hem de herhangi bir mikrobun bulaşacak yayılmasını engelleyecektir. Bu koşullar Et Soğuk Hava Deposu ile sağlanarak, uzun bir dönem ürünlerinizin bozulmadan muhafaza edilmesi gerçekleştirilmektedir.

Kırmızı ete oranla çok daha hızlı bozulabilen yani dış etkenlerden daha fazla etkilenen tavuk eti, uygun koşuların oluşturulmasıyla muhafaza süresi boyunca tazeliğini korumaktadır. Bu doğrultuda tarafınıza inşa edilecek olan Tavuk Soğuk Hava Deposu, proje yöneticilerimiz tarafından inşa sürecinin doğru şekilde planlanması ile ileriye dönük dilerseniz kapasitenizi artırabilecek şekilde projelendirilmektedir. Bu husus sizlerin yapacağınız yatımda oldukça önemli olup, dikkate almanız gereken bir detaydır. Sizlere sağlayacağımız hizmette yine proje yöneticimiz muhafaza etmek istediğiniz ürünün depolama şartlarını göz önüne alarak, risk analizlerini çıkarır ve bunu tarafınıza taslak olarak sunar. Taslak üzerinden gereken kontroller yapılarak bir karara bağlandığında ise projeniz en iyi kaliteyle hayata geçirilir ve kısa sürede anahtar teslim yapılır.